Hakkında

Hakkında

Koç Üniversitesi Suna Kıraç Kütüphanesi’ne bağlı bir birim olan Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Kütüphanesi (ANAMED), İstiklal Caddesi üzerindeki Merkez Han’ın ikinci katında hizmet vermektedir. ANAMED ve Suna Kıraç Kütüphanesi işbirliği içinde, Türkiye’nin kültür mirasının korunması, saklanması, kayıt altına alınması ve bu değerli koleksiyonların gelecek nesillere aktarılabilmesi için sayısallaştırma projeleri geliştirmektedir. Koleksiyon içeriği, ANAMED bursiyerlerinin çalışma alanlarıyla paralellik göstermektedir. Kütüphane öncelikle bursiyerlere ve Koç Üniversitesi öğrencileriyle akademik, idari, emekli personeline ve aile üyelerine hizmet vermekle beraber; dışarıdan gelen ve koleksiyonla bağlantılı araştırma yapan tüm lisansüstü ya da bağımsız araştırmacılara belirli koşullar altında açıktır. ANAMED Kütüphanesi'ne erişim Koç Üniversitesi ANAMED kurallarına tabidir ve ANAMED ve NIT Kütüphaneleri Üyelik Sistemi üzerinden gerçekleşmektedir.

ANAMED bursiyerleri, akademik ve idari personeli merkez kütüphane olan Suna Kıraç Kütüphanesi’nin tüm olanaklarından yararlanabilir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 09:00 - 18:00

Salı - Çarşamba: 09:00 - 21:00

Cumartesi: 10:00 - 18:00

 

Özel Koleksiyonlar


Kat Planları:

İlk Kat Planı

Sözlükler / Loeb Klasik Kütüphane / Referans Koleksiyonu / Genel Koleksiyon

GÖRÜNTÜLE

İkinci Kat Planı

Genel Koleksiyon / Dergiler / Oversize koleksiyonu

GÖRÜNTÜLE

Hollanda Araştırma Enstitüsü (NIT) Kütüphanesi

Hollanda Araştırma Enstitüsü Kütüphanesi, Merkez Han'ın ev sahipliği yaptığı kütüphanelerden bir diğeridir ve ANAMED Kütüphanesi ile aynı ekip tarafından idare edilmektedir. ANAMED ve NIT bursiyerleri ile Koç Üniversitesi bağlantılı kişiler dışında erişim ANAMED ve NIT Kütüphaneleri üyeleriyle sınırlıdır. NIT Kütüphanesi koleksiyonu Türkiye ve çevresinin tüm dönemlerini kapsar, ancak prehistorya arkeolojisi alanında özellikle kuvvetlidir. Kütüphaneyle ilgili daha fazla bilgiye http://tr.nit-istanbul.org/library adresinden ulaşılabilir.